Boris Jirků Boris Jirků (naposledy 1955) - v předchozích životech pravá ruka Imenhotepa v Karnasu, rytíř Carl von Ërtebaelgen, M. B. Braun a pravoslavný kněz Boris Borisovič Odojevski-Merlinskij.

V současné podobě narozen v pravé poledne na Velikonoční neděli v roce kozy. Věnuje se ilustraci, kresbě, malbě, grafice a plastice. Dar mimořádného talentu vrací výukou figurální kresby na VŠUP Praha a UUD na Západočeské univerzitě v Plzni. Na obou universitách založil i hojně navštěvovanou universitu figurální kresby a malby třetího věku. Založil a organizuje projekt FIGURAMA, každoroční výstavy kreseb studentů a pedagogů 10 evropských universit po světě, doplněnými rozsáhlými katalogy - knihami. Pořádá workshopy figurální kresby ve městech Mainz, Olomouc, Videň, Litomyšl, Brno, Plzeň.
     Boris Jirků vystavuje doma i v zahraničí, kromě Grónska. Ilustroval na čtyři desítky knih. Zásadní práce jsou zachyceny ve dvou monografiích, MOJE DŽUMGLE / Artefact 2001/ a DRUHÉ TŘETÍ OKO /Volvox globator 2005/. Absolvoval pražskou AVU cenou akademie?, získal 3x cenu v soutěži nejkrásnější kniha roku za ilustrace, 2 x cenu na grafice roku, evropskou cenu Salvadora Dalího za malbu. Žije a pracuje střídavě v Praze a na Bečvách.

Oblíbené makrobiotické materiály: Alešova slivovica, Plzeňské pivo a ušlechtilá moravská vína.

Zelené pero